Title Image

12. edycja Konferencji „Development Trends in Space Propulsion Systems”

12. edycja Konferencji „Development Trends in Space Propulsion Systems”

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej poświęconej napędom kosmicznym pt. „XII International Scientific Conference on Development Trends in Space Propulsion Systems”, która odbędzie się 27 października br. w formule hybrydowej (on-line oraz stacjonarnie).

Organizatorami konferencji są Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa oraz Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej. Patronat honorowy nad konferencją objęły: Polska Akademia Nauk,  Polska Agencja Kosmiczna, Stowarzyszenie Polskich Profesjonalistów Sektora Kosmicznego oraz Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego.

Space Trends 2021

Konferencja skierowana jest do naukowców i przedstawicieli przemysłu zajmujących się tematyką systemów napędów kosmicznych. Jest to również świetna okazja dla studentów i młodych profesjonalistów, aby promować swoje postępy, nowatorskie pomysły i najnowsze wyniki oraz aby nawiązać kontakty z doświadczonymi naukowcami.

Konferencja będzie doskonałym miejscem do zapoznania się z realizowanymi projektami i najnowszymi osiągnięciami w międzynarodowym sektorze kosmicznym w dziedzinie napędów kosmicznych. Szczególną uwagę należy zwrócić na europejski postęp w tej dziedzinie i aktualny wkład Polski, która w ostatnich latach stała się jednym z mocnych punktów europejskiej areny B+R w kilku niszach technologicznych w dziedzinie napędów kosmicznych.

Program: https://ilot.lukasiewicz.gov.pl/spacetrends/technical-program/